Szép Balázs ötödik, Guzi Blanka hetedik Szófiában

Az idei öttusa világkupasorozat negyedik állomásán a nőknél 58, a férfiaknál 70 fős mezőny jött össze.

A hölgyeknél a szombati finálénak a körvívás eredménye alapján Guzi - aki két hete, a budapesti állomáson győzött - a 15., míg Bauer a 18. helyről vágott neki. A lovaspályát előbbi hibátlanul teljesítette, utóbbit viszont kizárták ebből a számból, mert - amint azt az MTI érdeklődésére Martinek János szövetségi kapitány elmondta -, a sikeresen vett második akadály után leesett a lováról.

A bónuszvívásban Guzi nem szerzett plusz pontot, majd a 200 méteres úszásban 2:20.53 perccel hatodik lett, így a lövészetekkel megszakított 5x600 méteres futásnak a 11. helyről vághatott neki. A kombinált számban, amelyben 11:46.10 perccel a hatodik legjobb eredményt érte el, négy pozíciót tudott előrelépni.

Eredmények, női döntő:

1. Kerenza Bryson (brit) 1400 pont
2. Szong Szung Min (dél-koreai) 1393
3. Ieva Serapinaite (litván) 1384
...7. Guzi Blanka 1368

A férfiaknál a szombat délutáni finálénak a körvívás eredménye alapján Regős Gergely a nyolcadik-kilencedik, Szép Balázs a 13-14., a Bereczki Richárd a 15-17. helyről vágott neki. Utóbbi kettő hibátlanul lovagolt, Regős egy akadályt vert le, a bónuszvívásban viszont Regős javított, három ellenfelét legyőzve plusz hat pontot szerzett, míg Szép és Bereczki két-két ponttal gazdagodott. A 200 méteres úszásan Bereczki (2:07.02 p) ötödik, Regős (2:09.87) nyolcadik, Szép pedig (2:10.56) kilencedik volt.

A négy lövészettel megszakított 5x600 méteres futásnak Regős a nyolcadik, Bereczki a tizedik, míg Szép a 11. helyről vágott neki. A tavaly vb-bronz- és Eb-ezüstérmes Szép a mezőny legjobb eredményét produkálta a kombinált számban (10:13.50), ezzel jelentősen előrelépett és csak két másodperccel maradt le a dobogóról úgy, hogy gyakorlatilag egyszerre ért célba a negyedik helyezett, olimpiai és világbajnoki címvédő brit Joseph Choonggal. Regős (10:52.00) a 14., a tavaly Európa-bajnok Bereczki (11:02.70) pedig a 16. eredményt érte el az utolsó számban.

Eredmények, férfi döntő

1. Valentin Prades (francia) 1495 pont
2. Szato Taisu (japán) 1492
3. Marvin Faly Dogue (német) 1485
...5. Szép Balázs 1483
...9. Regős Gergely 1458

A vk-sorozatban korábban Kairóban, Ankarában és Budapesten rendeztek versenyt. A bulgáriai állomás után a vk-széria a május-június fordulóján esedékes döntővel zárul Ankarában, azon a versenyen a győztesek már olimpiai kvótát kapnak. Az Európa-bajnokság, melyen nyolc-nyolc párizsi hely kel el, június-július fordulóján következik Krakkóban, az Európa Játékok keretében, a szintén kvótaosztó világbajnokságot pedig augusztus végén rendezik a délnyugat-angliai Bath-ban.

Forrás: MTI, kép: UIPM/Aistė Ridikaitė